Przejście graniczne w Zbereżu 2016 – Fotorelacja

W sobotę 13.08.2016 r. skorzystaliśmy z możliwości przekroczenia przejścia granicznego Zbereże – Adamczuki. Odprawa na stronę ukraińską przebiegła sprawnie i cała procedura nie trwała dłużej niż 5 min. Gorzej było w przeciwnym kierunku. Chętnych na wejście do Polski było tak wielu, że czas oczekiwania wydłużył się do 1h.

Most na rzece Bug: kolejka do przejścia w Zbereżu

Niestety zapowiadany szumnie autokar nie przyjechał, więc skorzystaliśmy z taksówki. Koszt przejazdu do Szacka, a później na plażę główną Jeziora Świtaź wyniósł 50 zł za 4 osoby. Wprawdzie istniała możliwość tańszego przejazdu, za 40 zł zł, ale sympatyczny Pan Kierowca zrobił przejażdżkę po Szacku, opowiedział kilka ciekawostek na temat swojego kraju i regionu. 50 zł było uczciwą ceną. Tym bardziej, że pierwszych 12 km drogi z Adamczuk do Szacka to uciążliwy bruk który skutecznie niszczy zawieszenie samochodów i łatwo o przebicie opony.

Przykładowe ceny produktów i usług na Ukrainie:
1. Dojazd z Adamczuk nad J. Świteź: około 10 zł/os;
2. Wypożyczenie rowerków wodnych: 15 zł/os;
3. Piwo: od 2 zł
4. 1 hrywna: od 0,15 zł

Jedna myśl nt. „Przejście graniczne w Zbereżu 2016 – Fotorelacja”

  1. Cena za przejazd od 40-50 zł za 4 osoby może wydawać się wysoka, ale jazda po lokalnej drodze z Adamczuk nad Świteź to koszmar. Kilka przejazdów i remont zawieszenia gwarantowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *