Nad morze jesienią.

Większość osób decyduje się na wypoczynek nad morzem w sezonie letnim. Jesień jednak również ma wiele do zaoferowania. Jest to bardzo wyjątkowa pora roku nad Bałtykiem. Szczególnie dla osób, które oczekują wyciszenia, relaksu oraz ucieczki od wielkomiejskiego życia. Plaże nad Morzem Bałytyckim są niemalże puste, piasek wciąż ciepły. Brak jest tłumów turystów. Kolory zachwycają. Przyroda mieni się barwami złota, miedzi, magenty, brązu, kończąc na turkusie morskiej wody.
baltyk2
Ceny noclegów od września są zauważalnie niższe niż w miesiącach letnich. Większy jest również wybór miejsc noclegowych, tak więc nie powinniśmy mieć problemów z zarezerwowaniem sobie pokoju w hotelu czy mieszkania nawet na kilka dni przed wyjazdem. Polecamy szczególnie Baltica Apartamenty. Jest to najwygodniejsza opcja noclegowa dla osób ceniących niezależność oraz wysoki komfort.
Szczególnie polecane w miesiącach jesiennych są Gdańsk oraz Sopot. Pogoda we wrześniu jest zwykle bardzo przyjemna. Nie jest gorąco jak latem, jest jednak na tyle ciepło, aby można było spokojnie zwiedzać. Nawet jeśli pada deszcz, większe miejscowości mają liczne atrakcje do zaoferowania. Bez problemu można zorganizować sobie czas w przyjemny sposób. Jesienne atrakcje w mniejszych miejscowościach mogą się okazać dla wymagających turystów zbyt ubogie. Odczuwalny w czasie deszczu będzie brak kina, teatrów, muzeów czy innych urozmaiceń, które są charakterystyczne dla większych miast.
W Gdańsku polecamy zwiedzić przepiękne stare miasto, które wzbudza zachwyt swoją architekturą. Historia miasta, które nie bez kozery jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Polsce, jest bardzo poplątana. Zaowocowało to charakterystyczną architekturą. Możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków miasta daje spacer słynną Droga Królewską. Warto jest również wybrać się do zoo w Oliwie. Zwierzęta w chłodniejsze dni są o wiele bardziej aktywne niż w czasie upałów.
Sopot nawet we wrześniu nie zwalnia tempa. O każdej porze roku jest tam otwartych wiele ciekawych klubów oraz restauracji serwujących smaczne ryby. Obowiązkowym punktem jest spacer najdłuższym na świecie molo.
Ciekawą atrakcję oferuje Reda. Miejscowość znajduje się w niedalekiej odległości od Gdańska. Niedawno został tam wybudowany jeden z najbardziej oryginalnych aquaparków. Nie tylko w Polsce, ale również i w Europie. Jest tam wiele różnorodnych, tematycznych basenów. Oraz coś, czego nie zapewni nam żaden inny aquapark. Znajduje się tam 60- metrowy tunel, którym zjazd jest niesamowicie emocjonujący. Stajemy oko w oko z rekinami, które przyjechały ze Sri Lanki. Kąpiel taka robi niesamowite wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *