Jezioro Białe na wakacje, a może coś bardziej egzotycznego? Proponujemy wypad do Australii !

Australia dla wielu Polaków kojarzy się jako idealny kraj na wakacje. Niestety, kraj ten jest wyjątkowo daleko. Bezpośrednie połączenia z Polski nie istnieją. Jeśli chcemy dostać się tam na własną rękę musimy liczyć się z koniecznością lotu z kilkoma przesiadkami. Dlatego też czasami warto jest rozważyć możliwość skorzystania z usług biura podróży. Aktualnie wiele biur w Polsce zajmuje się organizowaniem takich wycieczek. W niższej cenie , jak i dla klientów liczących na podróż w luksusowych warunkach. Mamy wtedy możliwość skorzystania z usług przewodnika, który oprowadzi nas po najważniejszych punktach. Oraz odpowie nam na wszystkie gnębiące nas pytania. Jeśli fundusze pozwalają nam na taki wyjazd to warto jest wziąć go pod uwagę.

Widok na Australię z kosmosu
Widok na Australię z kosmosu

 

Kontynent ten, a zarazem państwo oferuje bardzo wiele atrakcji. Dla większości z nas kojarzy się z kangurami, Sydney, misiem koala oraz stolicą Melbourne. Podróż taka oferuje nam jednak o wiele więcej ! Wspaniałą historię, niesamowite krajobrazy, które są bardzo zróżnicowane w zależności od tego w jakim rejonie się znajdujemy. Unikatową florę i faunę. Jak również kulturę rdzennych mieszkańców.

Sydney Opera Hause
Sydney Opera Hause

Australia jest również idealnym miejscem dla miłośników plażowania. Przepiękne piaszczyste plaże ciągną się tam przez setki kilometrów. A wiele rejonów jest marzeniem dla surferów. Pogoda przez większą część roku oferuje słońce.

Kilka powodów dla których warto odwiedzić wybrać się na wycieczki do Australii:

  • Rafa koralowa. Australia to raj dla miłośników nurkowania. Wybrzeże oferuje najpiękniejsze rafy i świecie ciągnące się kilometrami.
  • 2. Australijska pustynia. Miejsce, które zajmuje ponad 90% kraju, a w tym jedynie 10 populacji. Właśnie tam zobaczymy najpiękniejsze wschody i zachody słońca oraz najsłynniejszy pomnik Australii: czerwone góry ULURU. Jest to największy monolit na świecie i święta góra Aborygenów – rdzennych mieszkańców tego kontynentu, ich miejsce kultu.
  • Wino. W kraju jest wiele słynnych na całym świecie winnic.
  • Liczne miasta z ciekawą, nowoczesną architekturą. Warto jest szczególnie wybrać się do słynnej opery House w Sydney.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *