Gdzie zaplanować wakacje? Okuninka czy Grecja?

Każdego roku stajemy przed nie lada dylematem. Spędzić wakacje w Polsce czy za granicą. Główną rolę odgrywają kwestie finansowe. Czy jednak rzeczywiście za granicą jest drożej niż w kraju? Otóż nie. Pogląd, według którego na takie wakacje stać jedynie bogaczy odchodzi powoli do lamusa.

Korfu: widok na zatokę

Okuninka od lat jest bardzo chętni wybieranym przez Polaków kierunkiem wakacyjnym. Jezioro Białe robi prawdziwą furorę, a wiele ośrodków obecnie oferuje standard, który nie ustępuje zagranicznym kurortom. Ceny jednak są adekwatnie wysokie. Oczywiście jest możliwość znalezienia kwatery w ekonomicznej kwocie. Jeśli jednak będzie nam zależało na lepszym standardzie, będziemy musieli liczyć się z o wiele wyższymi kosztami. Bez wątpienia dużym plusem jest możliwość porozumienia sie w języku polskim, jak również stosunkowo krótki dojazd.

Coraz więcej Polaków decyduje się jednak na spędzenie wczasów za granicą. Kiedyś wakacje takie były szczytem luksusu. Obecnie coraz więcej z nas może sobie na nie pozwolić. Biura podróży dwoją się i troją, aby zaoferować nam jak najkorzystniejsze oferty wczasów na południu Europy, które często wbrew pozorom wcale nie odbiegają od tego co musielibyśmy wydać w Polsce.

Jednym z popularniejszych kierunków wczasów zagranicznych jest Grecja. Kraj ten oferuje wiele wspaniałych krajobrazów, smaczną kuchnię oraz wspaniałą historię. Jeśli liczycie na piękne słońce, piaszczyste plaże oraz luksusowe kurorty proponujemy zarezerwować sobie wczasy na Korfu.

Czas spędzony na wyspie jest gwarancją malowniczych widoków, pięknych krajobrazów oraz smacznej lokalnej kuchni. Wyspa nie jest duża, niemniej warto jest zaplanować sobie z góry tydzień, ponieważ jest tam wiele ciekawych punktów do zwiedzania, szczególnie stolica wyspy i pałac Sissy. Warto jest również wybrać się na kilka godzin katamaranem do Albanii. Lokalna kuchnia jest jedną z ciekawszych w Grecji ponieważ oprócz kuchni typowo greckiej oferuje dania z kuchni włoskiej i albańskiej, czyli prawdziwy miks kultur. W restauracjach na wyspie możemy zjeść obiad w przystępnych cenach, które są jedynie niewiele wyższe od cen w restauracjach w Polsce. Koniecznie trzeba spróbować wina z jednej z licznych winiarni na Korfu.

Jedną z największych zalet Korfu jest jej autentyczność. Na wybrzeżu możemy podziwiać nowoczesne kurorty. Wystarczy jedynie zboczyć krótki odcinek z głównej drogi i od razu znajdziemy się w innym świecie. W jednej ze starych greckich wiosek z tradycyjnym budownictwem. Możemy podziwiać piękne oliwne gaje oraz stare kościółki na szczytach wzgórz.

Jedna myśl nt. „Gdzie zaplanować wakacje? Okuninka czy Grecja?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *