5 rzeczy które można robić nad Jeziorem Białym w czasie brzydkiej pogody

1. Basen

Nad Jeziorem Białym jest tylko jeden basen w Ośrodku Niebieskie Migdały w Okunince. Basen posiada zasuwany dach. Wymiary pływalni: 25m x 7,5m. Głębokość w skrajnych punktach od 0,5 do 1,3 m. Posiada możliwość podgrzania wody.

Źródło: Facebook Niebieskie Migdały Okuninka
Źródło: Facebook Niebieskie Migdały Okuninka

Kolejny basen znajduje się w we Włodawie. Pływalnia MOSiR. Włodawa znajduje się około 5 km od Okuninki – dojazd samochodem zajmuje więc około 10 min.

Źródło: www.mosir.wlodawa.eu
Źródło: www.mosir.wlodawa.eu

 

W budowie jest również Aquapark w Chełmie (40 min od Okuninki) który ma zostać oddany do użytku na początku listopada 2016.

2. Windsurfing

windsurfing nad Jeziorem Białym

Kiedy jedni narzekają na brzydką pogodę inni nie mogą ukryć radości. Do tej kategorii zaliczają się windsurferzy i żeglarze. Nie ma wiatru, nie ma ślizgania. Gdy płyną windsurferzy melodię na ich żaglach gwiżdże wiatr. Jezioro Białe to jeden z atrakcyjniejszych akwenów do uprawiania sportów wodnych. Istnieje tutaj wiele wypożyczalni profesjonalnego sprzętu. Jest to dla nich prawdziwa Mekka!

3. Oglądanie filmów i seriali

film

Wspólne oglądanie filmów i seriali to ciekawy sposób na zabicie wolnego czasu. Wprawdzie kino letnie nad Jeziorem Białym zostało zamknięte kilka lat temu, ale w dobie powszechnego dostępu do Internetu znalezienie czegoś interesującego nie powinno stanowić problemu. Od siebie mogę zaproponować rewelacyjny serial Narcos o życiu Pablo Escobara.

4. Grać w grę! Szachy, warcaby…

szachy

Gra w szachy, jenga, gry karciane to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu gdy na zewnątrz jest zimno czy pada. Gry w szachy rozwija umiejętności logicznego myślenia, strategii oraz przewidywania konsekwencji swoich ruchów.

5. Obżeranie się

Pogoda barowa… Gdzie spędzać czas jak nie w barze? Przez cały rok ćwiczymy aby wyglądać powabnie na plaży. Możemy więc wrzucić na luz i oddać się słodkiemu obżarstwu. Nad Jeziorem Białym w Okunince znajduje się rozbudowana baza gastronomiczna. Liczne smażalnie ryb, kebaby, bary, pizzerie, lodziarnie i cukiernie kuszą zapachami. Poniżej przedstawiamy specjały kuchni lokalnej.

Gofr cukiernia Okuninka
Gofr z lokalnej cukierni
Dania orientalne nad Białym
Dania orientalne nad Białym
Obiad Dnia Bar Krokodyl w Okunince
Obiad Dnia Bar Krokodyl w Okunince
Pizzeria Da Grasso za 5 zł w Okunince w promocji z Gumami Orbit XXL
Pizzeria Da Grasso za 5 zł w Okunince w promocji z Gumami Orbit XXL

 

Bądź na bieżąco. Polub nasz Fanpage na Facebooku.

7 myśli nt. „5 rzeczy które można robić nad Jeziorem Białym w czasie brzydkiej pogody”

 1. Zabrakło mi tutaj jeszcze jednej istotnej rzeczy – mianowicie Pokemon Go. Przecież to teraz niezły hicior, a Jezioro Białe jest super miejscówką do tego, aby łapać pokemony. Szczególne te wodne!

 2. Wprawdzie nie ma klasycznego kina nad Białym, ale jest za to kino 7D. Stoi na miasteczku.
  A i w Sharku codziennie po 21 wyświetlają filmy dla dzieci.

 3. Polecam jeszcze wyprawę rowerową do Włodawy, do Sobiboru czy nad inne lokalne jeziora, np wokół Jeziora Czarnego.
  Taka jak teraz pogoda czyli okolicę 20-22 st. C i brak upałów powodują, że fajnie się pedałuje. Rowery można wynająć za 4 zł/h w lokalnej wypożyczalni. Mają dobre trekkingi.

 4. Jeśli ktoś zakwateruje się w Skrzydlatym Ranczo, rowery ma do dyspozycji za free. Obiekt znajduje się przy tej samej drodze wojewódzkiej nr 812 co Jezioro Białe, tylko nie w Okunince a pod Włodawą w kierunku na Białą Podlaską przy 73,5 km. Na posesji stoi MIG-21 i MI-2 – dwa skrzydlate obiekty techniki lotniczej 😉 No i jest duuuuża oświetlona altana z pełnowymiarowymi grillami, w której można biesiadować do białego rana nawet podczas ulewnego deszczu 😀

 5. Byliśmy wczoraj nad Białym i chcieliśmy wypożyczyć rowerek wodny na miasteczku. Koszt to 40 zł za 1h. Lekka przesada ;/ Normalny rowerek.
  Wystarczy pójść 10 min dalej piechotką i za 30 zł koło Hotelu Panorama. Pewnie gdybyśmy poszli jeszcze dalej, to i za 25 udałoby się nam wynająć.

 6. Odnoszę wrażenie, że nad Białym jest jakby trochę bezpieczniej. Wprawdzie nie widuje się więcej policji, ale profil ludzi jakby się zmienia. Mniej drechów – więcej rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *